Ενημέρωση Γονέων /κηδεμόνων για κατάληψη από τη μαθητική κοινότητα

Σας ενημερώνουμε ότι από σήμερα Τετάρτη 20/03/2019 το σχολείο τελεί υπό κατάληψη από τη μαθητκιή κοινότητα.

Η Διεύθυνση και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου σας γνωστοποιούν ότι από Τετάρτη 20/3/2019 έως και την Παρασκευή 29 /3/2019, χωρίς να πρόκειται να δοθεί παράταση, πρέπει να γίνει η υποβολή αίτησης/δήλωσης  συμμετοχής των μαθητών της Γ Λυκείου στις Πανελλήνιες εξετάσεις 2019, σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. Πρωτ. Φ251/42307/Α5 απόφαση του ΥΠ.Π.ΕΘ.

Η δήλωση κατατίθεται αποκλειστικά στη σχολική μονάδα φοίτησης των μαθητών και μόνο εντός των συγκεκριμένων ημερομηνιών.

Με κλειστό σχολείο, δηλώσεις δε μπορούν να γίνουν και οι μαθητές αποκλείονται από τις εξετάσεις.

Οφείλουμε όλοι να σταθούμε στο ύψος των περιστάσεων, αναλαμβάνοντας τις ευθύνες μας.