4η συνάντηση προγράμματος erasmus plus

Το Σάββατο 19/12/2015 πραγματοποιήθηκε η τελευταία συνάντηση του χρόνου της ομάδας του Erasmus plus του σχολείου μας. Οι μαθητές και μαθήτριές μας είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν και να γνωριστούν με τα παιδιά που συμμετέχουν στο πρόγραμμα από τα άλλα ευρωπαϊκά σχολεία μέσω διαδικτυακής επικοινωνίας με skype. Περισσότερα

Επίσκεψη μαθητών Α΄Λυκείου στην Αναγνωστική Εταιρεία

Την Παρασκευή 8/01/2016 ομάδα 14 μαθητριών και μαθητών της Α΄τάξης του Λυκείου μας επισκέφθηκε με τη συνοδεία των φιλολόγων Παπαδοπούλου Δώρας και Χονδρογιάννη Φωτεινής την Αναγνωστική Εταιρεία Κέρκυρας. Ενόψει, λοιπόν, της συμμετοχής του Σχολείου μας στον μαθητικό διαγωνισμό της Αναγνωστικής Εταιρείας έγινε ξενάγηση στους χώρους του κτηρίου, καθώς και μια θαυμάσια παρουσίαση μέσω διαδραστικού πίνακα της ιστορίας της πόλης μας από τον κ. Ζυμάρη.