Μετάβαση από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό σχολείο!

Με μεγάλη χαρά υποδεχτήκαμε την Τρίτη 11 Ιουνίου τους μικρούς μαθητές και τις μικρές μαθήτριες του 3ου Νηπιαγωγείου Σχηματαρίου, που αποφάσισαν παραμονές της ένταξής τους στο μαθητικό δυναμικό του σχολείου μας να επισκεφτούν την πρώτη τάξη, για να διαπιστώσουν ιδίοις όμμασι τα τεκταινόμενα εντός του “μεγαλύτερου σχολείου”,του δημοτικού. Οι επισκέπτες μας ενημερώθηκαν από τη δασκάλα και συνοδό τους για το νέο τους σχολείο κι εν συνεχεία απασχολήθηκαν με επιτραπέζια παιχνίδια και φύλλα εργασίας, που τους εισήγαγαν ευχάριστα στο νέο περιβάλλον και τους τρόπους λειτουργίας του. Τους ευχαριστούμε και τους αναμένουμε επίσημα πια ως μαθητές και μαθήτριες του δημοτικού με πολύ ενθουσιασμό ξανά το Σεπτέμβρη!