Εγγραφή των μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Συγγραφέας: echorian | Κατηγορία #Μένουμε σπίτι, Ανακοινώσεις | , στις 24-03-2020

Παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας να δημιουργήσουν λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για τα παιδιά τους, καθώς είναι απαραίτητος για την εξ αποστάσεως διδασκαλία που θα ξεκινήσει άμεσα.

Επισκεφτείτε τη διεύθυνση https://register.sch.gr/students και συμπληρώστε τα απαιτούμενα στοιχεία.

Αναζητήστε τον Αριθμό Μητρώου του μαθητή/τριας στον Έλεγχο Προόδου. Για οποιαδήποτε απορία ή πρόβλημα στείλτε ηλεκτρονικό μήνυμα στο σχολείο, στη διεύθυνση mail@3dim-naxou.kyk.sch.gr.

Οι εγγραφές εκπαιδευτικών και μαθητών/μαθητριών στο ΠΣΔ μπορούν να συνεχιστούν έως και την Δευτέρα 30/03/2020.

Για Πρόσθετες οδηγίες για την εγγραφή: Οδηγίες για την εγγραφή μαθητή /τριας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Σχετικά έγγραφα:

20-03-2020 Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

24-03-2020 Παράταση εγγραφών εκπαιδευτικών & μαθητών στο ΠΣΔ