ΤΑΞΗ Β

Αγαπημένε μου μαθητή,

• Ακόμη και αυτές τις μέρες που δεν έχουμε σχολείο να ξέρεις πως σε σκέφτομαι συνέχεια και ανυπομονώ να επιστρέψουμε μαζί στην τάξη μας.
  • Να θυμάσαι πως δεν σε ξέχασα, απλώς είναι σημαντικό να μείνουμε για λίγο καιρό στο σπίτι, ώστε να είμαστε όλοι υγιείς.
  • Στο διάστημα αυτό θα σου στέλνω μερικές επαναληπτικές εργασίες με όσα έχουμε πει στην τάξη μας.
  • Δεν χρειάζεται καθόλου να αγχωθείς, ούτε να αφιερώσεις πολύ χρόνο καθημερινά. Είμαι σίγουρη πως θα τα πας περίφημα. Άλλωστε σύντομα θα επιστρέψουμε στο μάθημά μας. Αν δε θυμάσαι κάτι, θα ανατρέχεις στο σχετικό κεφάλαιο των βιβλίων σου, για να το θυμηθείς. Μπορείς να εκτυπώνεις αυτά που σου στέλνω ή αν δεν έχεις εκτυπωτή μπορείς να τα αντιγράφεις στο τετράδιό σου.
  • Θα δεις πόσο γρήγορα θα περάσουν αυτές οι μέρες και θα γυρίσουμε στο ΑΠΙΘΑΝΟ σχολείο μας, να ξανασυναντήσουμε τους αγαπημένους μας φίλους και να περάσουμε ΥΠΕΡΟΧΑ.

Με αγάπη

Οι εκπαιδευτικοί της τάξης