Εκπαιδευτικές Επισκέψεις

ΕΚΔΡΟΜΕΣ – ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-24

Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου  2023 οι μαθητές όλων των  τάξεων του σχολείου θα συμμετέχουν στον εκκλησιασμό  για τις ημέρες των Χριστουγέννων που θα πραγματοποιηθεί στην εκκλησία του Αγ. Νικολάου.

Την Πέμπτη  14 Δεκεμβρίου  2023 οι μαθητές όλων των  τάξεων του σχολείου θα παρακολουθήσουν τη κινηματογραφική παράσταση “Ροβινσώνας Κρούσος “ στο κινηματογράφο τριανόν στην Αθήνα.

Την Παρασκευή  1 Δεκεμβρίου  2023 οι μαθητές τάξεων  Α και Β του σχολείου θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση “Σκιές στο πεντάγραμμο “ στο Μέγαρο Μουσικής στην Αθήνα.

Την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου  2023 οι μαθητές της ΣΤ΄ θα παρακολουθήσουν  εκπαιδευτικό  πρόγραμμα  στη Βουλή των Ελλήνων στην Αθήνα.

Την Τρίτη  28 Νοεμβρίου 2023 οι μαθητές τάξεων  Γ,Δ,Ε, και ΣΤ του σχολείου θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση “Το Νησί των θησαυρών στο θέατρο Πόρτα.

Την Παρασκευή 24  Νοεμβρίου  2023 οι μαθητές της Ε΄ θα παρακολουθήσουν  εκπαιδευτικό  πρόγραμμα  στο Πολεμικό Μουσείο στην Αθήνα

Την Παρασκευή 10  Νοεμβρίου  2023 οι μαθητές της Δ΄ θα παρακολουθήσουν  εκπαιδευτικό  πρόγραμμα  σε εργαστήριο κεραμικής στην Αθήνα.

Tην  Τρίτη  3 Οκτωβρίου  2023  οι μαθητές όλων των τάξεων θα συμμετέχουν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα στα πλαίσια της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2023  με θέμα: «Η κίνηση δίνει ζωή» στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Αγίας Τριάδας Πετρούπολης.

ΕΚΔΡΟΜΕΣ – ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-23

Την Τρίτη 13 Ιουνίου 2023 οι μαθητές όλων των τάξεων  θα συμμετέχουν σε ψυχαγωγική εκδρομή σε αθλητικό χώρο στα Γλυκά Νερά Αττικής.

Την Πέμπτη 4 Μαΐου 2023 οι μαθητές των τάξεων Ε΄ & Στ΄ θα επισκεφτούν τα Βασιλικά Ανάκτορα στο Τατόι.

Την Παρασκευή 7 Απριλίου 2023 οι μαθητές όλων των τάξεων του σχολείου θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση “Ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες” στο θέτραο Διάνα.

Την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2023 οι μαθητές της Ε΄ θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό διαδραστικό πρόγραμμα “Αγία Σοφία” στο Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού

Την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 οι μαθητές της Δ΄ τάξης  θα περιηγηθούν στην Ακρόπολη ( με ξεναγό).

Την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 οι μαθητές των τάξεων Α & Β θα επισκεφτούν το Σύγχρονο θέατρο.

Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές της Στ΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γούλανδρή και θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Κλιματική Αλλαγή”.

Την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές όλων των τάξεων θα παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση “Όλιβερ Τουίστ” στο θέατρο Πειραιώς 131 (Αίθουσα Γιουλη Ηλιοπούλου).

Την Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2023 οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα επισκεφτούν το Μουσείο Πειραμάτων στον Άγιο Δημήτριο και θα συμμετέχουν στο Πρόγραμμα “Μαθητής στην Αρχαία Ελλάδα”.

Την  Tετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2022 οι μαθητές των τάξεων Ε΄& ΣΤ΄ θα συμμετέχουν σε ξενάγηση στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας.

Την  Τρίτη  6 Δεκεμβρίου 2022 οι μαθητές των τάξεων Α’&Β΄ θα παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Χριστουγεννιάτικο χωριό”  στον εκπαιδευτικό χώρο του  «Paradise Park»  στην Μεταμόρφωση.

Την  Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2022 οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα παρακολουθήσουν  εκπαιδευτικό πρόγραμμα  στο μουσείο φυσικής ιστορίας ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ  στην Κηφισιά.

Την  Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2022 οι μαθητές όλων των τάξεων θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση  “Η συμμορία  του μεσονυκτίου” στο θέατρο Άνεσις.