ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ Α

ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Αγαπητοί γονείς και αγαπημένα μου παιδιά,

Σε αυτές τις δύσκολες στιγμές για όλους, ελπίζω κι εύχομαι η ιδιότυπη αυτή επικοινωνία μας, να είναι χρήσιμη και αρεστή. Χαίρομαι, που θα είμαστε σε «επαφή», έστω και με τον τρόπο αυτό, ο οποίος για κανένα λόγο δεν υποκαθιστά την άμεση συνεργασία μας, στην αυλή και τις δραστηριότητές μας. Μου λείπουν πολύ τα γέλια, οι φωνούλες ακόμη και η «μουρμούρα» σας….

Εύχομαι κάθε καλό και υγεία στις οικογένειες σας!

Θα το ξεπεράσουμε κι αυτό με προσοχή κι ενσυναίσθηση.

Σας φιλώ όλους.

Και μην ξεχνάτε:   ασκούμαστε όσο πιο συχνά μπορούμε και μένουμε σπίτι!

ΚΟΚΚΙΝΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

Κ.Φ.Α.

ΑΓΓΛΙΚΑ

Αγαπητοί γονείς και καλά μου παιδιά,

Ξέρω ότι σας λείπει το σχολείο , οι εκπαιδευτικοί και οι φίλοι σας. Όλα αυτά που κάνουμε είναι για σας κάτι καινούριο και σας ζητάμε να κάνετε πράγματα που ούτε τα περιμένατε ούτε τα φανταζόσαστε. Δείτε το σαν ένα καινούριο παιχνίδι. Άλλωστε, απ’ όσο ξέρω, εσείς στην τεχνολογία και στον υπολογιστή είστε ΑΣΤΕΡΙΑ.  Όλοι μας σκεπτόμαστε και προσπαθούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας με ένα καινούριο τρόπο. Θα τα καταφέρουμε! Προς το παρόν, ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ και αποφεύγουμε να συναντηθούμε με φίλους, συγγενείς, παππούδες και γιαγιάδες μέχρι να περάσει όλο αυτό και να ξανασυναντηθούμε υγιείς όλοι στο σχολείο.

Η καθηγήτρια Αγγλικών

ΚΥΛΙΤΖΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ

ΤΠΕ

Υπενθύμιση: Εκτός από τις εργασίες του τμήματος για τους Υπολογιστές που θα υπάρχουν εδω, μπορείτε να πάτε και στην καρτέλα Πληροφορική του blog όπου υπάρχουν αναρτημένες χρήσιμες σελίδες και λογισμικά για όλες τις τάξεις!

ΜΟΥΣΙΚΗ

31/3/2020