Αναστολή λειτουργίας Β΄ τάξης λόγω covid 19

Σήμερα Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2021 και μετά τη λήξη των μαθημάτων ενημερωθήκαμε από εκπαιδευτικό του σχολείου μας ότι μετά  από Rapid test για covid 19 βρέθηκε θετική στον ιό. Μετά και από τις προβλεπόμενες ενέργειες που έγιναν σύμφωνα με το πρωτόκολλο  του ΕΟΔΥ, την επικοινωνία μας με τη Διεύθυνση Υγείας της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας και την Ομάδα Συντονισμού (Τask Force) του ΕΟΔΥ για τη διαχείριση περιστατικών COVID-19 στα σχολεία καθώς και την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Εύβοιας, το σχολείο μας από αύριο θα λειτουργήσει ως εξής:

• Η τάξη Β θα ακολουθήσει πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης από Τρίτη 09/02/2021 έως 21/02/2021 από 09:00 π.μ. – 12:10 μ.μ. (σύμφωνα με το πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ η εκπαιδευτικός είχε έρθει σε επαφή με τους μαθητές για δύο διδακτικές ώρες και έτσι χαρακτηρίζεται ως στενή επαφή).
  • Τα μαθήματα για τις υπόλοιπες τάξεις ( Α, Γ, Δ, Ε, ΣΤ) θα συνεχιστούν κανονικά (για τις αλλαγές στο ωρολόγιο πρόγραμμα θα σας ενημερώσουμε).
  • Αύριο το πρωί θα γίνει απολύμανση εσωτερικού χώρου και όπου αλλού κριθεί απαραίτητο, κατόπιν επικοινωνίας που είχαμε με την Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπή του Δήμου Κύμης Αλιβερίου.

Αποτέλεσμα εικόνας για αναστολη μαθηματων