ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ: Υποβολή αναγκών εξοπλισμού φορητών ηλεκτρονικών συσκευών για την Εξ. Α. Ε.

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Μετά από επείγουσα εγκύκλιο που εστάλη, το Υ.ΠΑΙ.Θ. προτίθεται να προβεί στην προμήθεια φορητών ηλεκτρονικών συσκευών (laptop και tablet) προκειμένου να αξιοποιηθεί από μαθητές στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση. Η ανωτέρω δράση αφορά οικογένειες που δεν διαθέτουν επαρκή αριθμό ηλεκτρονικών συσκευών για χρήση στο διαδίκτυο (π.χ. λόγω χαμηλού εισοδήματος, πολύτεκνες οικογένειες, τηλεργασία γονέων/κηδεμόνων). Διευκρινίζεται ότι:

1. Ο εξοπλισμός μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος θα επιστραφεί στη σχολική μονάδα
  2. Σε περίπτωση απώλειας ή καταστροφής της συσκευής θα δηλώνεται με Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα στην αστυνομία και τη σχολική μονάδα αντίστοιχα.

Παρακαλούμε, όσοι έχετε πραγματική ανάγκη να προμηθευτείτε ηλεκτρονική συσκευή για το παιδί σας μαθητή/τρια του Σχολείου μας, να αποστείλετε το αίτημά σας στο email του Σχολείου  «mail@3dim-aliver.eyv.sch.gr» έως  Πέμπτη, 9/4/2020 και ώρα 09:00 π.μ..                                                                                              Από τη Διεύθυνση του σχολείου

The best laptop 2020: 15 best laptops money can buy in 2020 ...