ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Tο 32ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου ιδρύθηκε το 2008, στεγάζεται σε ανεξάρτητο ισόγειο κτήριο στη συμβολή των οδών Ιθάκης & Ακρίτα, στην περιοχή Ευόσμου, του Δήμου Κορδελιού- Ευόσμου στην Δυτική Θεσσαλονίκη. Λειτουργεί ως 2/θ(διθέσιο) νηπιαγωγείο. Ανήκει στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης και υποστηρίζεται από το 2ο Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.

Στο Νηπιαγωγείο λειτουργούν 2 τμήματα υποχρεωτικού ωραρίου, 1 τμήμα ολοήμερου
και 1 τμήμα πρωινής ζώνης.

Το 32ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου είναι δημόσιο Νηπιαγωγείο που βασική του επιδίωξη είναι να αποτελεί ένα περιβάλλον χαράς και μάθησης για όλα τα παιδιά, χωρίς αποκλεισμούς ενώ παράλληλα να θέτει τις βάσεις για την ολόπλευρη ανάπτυξη τους. Ένα νηπιαγωγείο που στοχεύει στην καλλιέργεια κλίματος συνεργασίας, αλληλεγγύης, υποστήριξης μεταξύ των μελών της σχολικής κοινότητας. Επιδιώκει την εξωστρέφεια, την ευαισθησία για το περιβάλλον, τη βιωματικότητα και την ενεργό συμμετοχή και ενθαρρύνει και δημιουργεί καινοτομία.