Επιστρέφουμε ασφαλείς στα σχολεία μας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Τη Δευτέρα 10 Μαΐου επιστρέφουμε στα σχολεία μας ασφαλείς. Σας παραθέτουμε παρακάτω την υπουργική απόφαση με τα ισχύοντα μέτρα καθώς και επιπρόσθετες πληροφορίες με χρηστικά θέματα γύρω από την διενέργεια των self tests.

Αριθμ. Δ1α/ΓΠ.οικ. 27707

Εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον κορωνοϊό COVID-19 σε μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς, μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ), διοικητικό και λοιπό προσωπικό όλων των σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Σας ευχόμαστε καλή επάνοδο στην σχολική μας πραγματικότητα,

Κωνσταντίνος Σταφυλάς

(πατήστε το τετραγωνάκι με το βέλος για ευκολότερη ανάγνωση του παρακάτω πίνακα)

Μετάβαση στο padlet.com