«Aνακυκλώνω, επαναχρησιμοποιώ, τίποτα δεν πετώ»(2ο τμήμα). Eργαστήρια δεξιοτήτων. Πιλοτικό πρόγραμμα του Υπουργείου Παιδείας για το σχολικό έτος 2020-2021.

Ο δεύτερος θεματικός κύκλος του πιλοτικού μας προγράμματος,με τον οποίο ασχοληθήκαμε το μήνα Φεβρουάριο έως και
το Μάρτιο, είναι το περιβάλλον (φροντίζω το περιβάλλον) και η επιμέρους θεματική ενότητα/
υποενότητα είναι:

«Περιβάλλον, αειφόρος ανάπτυξη, οικολογική συνείδηση». To πρόγραμμα αναφέρεται στο εξής:«Η Ζωή χωρίς Σκουπίδια: μείωση, επαναχρησιμοποίηση, ανακύκλωση»,QualityNet Foundation.

Ο τίτλος του δικού μας προγράμματος είναι:«Ανακυκλώνω, επαναχρησιμοποιώ, τίποτα δεν πετώ».
Οικοσυστήματα-Ανακύκλωση-Κομποστοποίηση (2ο Τμήμα). (Πατήστε πάνω στο σύνδεσμο, για να δείτε την παρουσίαση).

2ο Νηπιαγωγείο Πλατέος (2ο τμήμα).
Υπεύθυνη Νηπιαγωγός:Νικολέτα Λούβρη.