ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

• Οι εγγραφές γίνονται από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Συγκεκριμένα εγγράφονται οι μαθητές που είναι γεννημένοι το 2020. Εγγραφές μετά τις 20 Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Π/θμιας Εκ/σης .
  • Οι εγγραφές γίνονται ηλεκτρονικά στη διεύθυνση https:// proti-eggrafi.services.gov.gr

Μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης και τη χρήση κωδικών taxisnet. Μόλις εισέλθετε στην πλατφόρμα επιλέγετε το Νηπιαγωγείο που ανήκετε με βάση τη διεύθυνση κατοικίας σας. Συμπληρώνετε τα στοιχεία επικοινωνίας σας (τηλέφωνο και mail) και τα στοιχεία του παιδιού σας, όπως σας ζητούνται.

•  Η προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου μόλις εντοπίσει την αίτηση σας, θα επικοινωνήσει μαζί σας ώστε να κανονίσει την προσκόμιση των υπόλοιπων εγγράφων αυτοπροσώπως στο προσεχές διάστημα (λογαριασμός ΔΕΗ, βιβλιάριο υγείας).

Η εγγραφή προνηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτόματα και ο γονέας δηλώνει  αν επιθυμεί τη συμμετοχή του μαθητή στο ολοήμερο τμήμα ή στο αναβαθμισμένο ολοήμερο τμήμα.

Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για περισσότερες πληροφορίες.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΓ (1)