Συμμετοχή του νηπιαγωγείου μας στον διαγωνισμό Χριστουγεννιάτικης Κάρτας της ΔΠΕ Καρδίτσας.

Το νηπιαγωγείο μας συμμετείχε στο διαγωνισμό ζωγραφικής Χριστουγεννιάτικης κάρτας που διοργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας  σε συνεργασία με τους Σχολικούς Συμβούλους. Η κάρτα που αποστείλαμε ήταν αποκλειστικά  δημιουργία των παιδιών, με την τεχνική του τυπώματος  και χρήση τέμπερας.

karta 1

Όλοι οι μαθητές  του σχολείου μας, λάβανε έπαινο για την συμμετοχή τους. Σήμερα   Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 11:00 π.μ., στην Κεντρική πλατεία της πόλης, έλαβε  χώρα ο στολισμός του Χριστουγεννιάτικου δέντρου με τις κάρτες όλων των σχολείων που συμμετείχαν στη δράση. Το παρόν έδωσε και η δική μας σχολική μονάδα με μια μικρή αντιπροσωπεία μαθητών. Ήταν μια ωραία  εμπειρία για τους μαθητές μας να βρεθούν ανάμεσα σε τόσα άλλα παιδιά της πόλης και όχι μόνο, να στολίσουν το δέντρο με την δική τους εικαστική δημιουργία και  να δεχτούν τα συγχαρητήρια από τους διοργανωτές της δράσης.  Τόσο ο διευθυντής  πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης της Καρδίτσας κ. Γκόλτσος  όσο και η Σύμβουλος Προσχολικής  εκπαίδευσης Καρδίτσας κ. Δήμητρα Κωτσιοπούλου συνεχάρη καν τα παιδιά για την συμμετοχή τους  και ευχαρίστησαν τους γονείς για την παρουσία τους στην εκδήλωση. Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά και ιδιαίτερες ευχαριστίες στους γονείς των μαθητών μας για την συγκινητική τους ανταπόκριση και στήριξη  σε ότι κάνουμε.

karta 2 μιχαηλ συμβουλος ολοι μαζι