Υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

Δελτίο τύπου (διαβιβαστικό)

Δελτίο τύπου

Προκήρυξη για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού 2024-2025

για τα σχετικά έγγραφα κατεβάστε το αρχείο ακολουθώντας το ΣΥΝΔΕΣΜΟ

Διαδικασίες διενέργειας εξετάσεων για την εισαγωγή φοιτητών σε τμήματ Μουσικών σπουδών των Α.Ε.Ι.

Για τη σχετική εγκύκλιο ακολουθήστε το ΣΥΝΔΕΣΜΟ

Υπενθύμιση για Σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας

Yπενθύμιση για τις καταληκτικές προθεσμίες υποβολής της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης και των σχετικών δικαιολογητικών για τη συμμετοχή των υποψηφίων στο διαγωνισμό για την εισαγωγή στις Σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, έτους 2024.

Μπορείτε να δείτε το δελτίο τύπου εδώ: https://www.minedu.gov.gr/news/57949-21-03-24-2024

Αριθμός εισακτέων μαθητών/μαθητριών σε Εκκλησιαστικά Γυμνάσια και Γενικά Εκκλησιαστικά Λύκεια κατόπιν εξετάσεων ή δοκιμασίας (τεστ) δεξιοτήτων για το σχολικό έτος 2024-2025.

Για τη σχετική εγκύκλιο ακολουθήστε το ΣΥΝΔΕΣΜΟ

Επικαιροποιημένη Προκήρυξη των Εξετάσεων για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2024

Επικαιροποίηση 29/02/2024, ως προς τις οδηγίες χρήσης της πλατφόρμας για την υποβολή της αίτησης συμμετοχής στις εξετάσεις και για τον πίνακα των Ειδικών περιπτώσεων και τις σχετικές διευκολύνσεις.

Έχουν προστεθεί οδηγίες σχετικά με το παράβολο και τη διαδικασία υποβολής των δικαιολογητικών.

Παρακαλούμε όπως ενημερωθούν οι μαθητές της Σχολικής σας Μονάδας για την προκήρυξη των Εξετάσεων για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2024, όπως αυτή εμφανίζεται στον παρακάτω.

Ο  ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ σύνδεσμος έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα :

Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας – Εξετάσεις περιόδου Μαΐου 2024

Συνημμένα στέλνουμε το σύνολο των αναρτημένων αρχείων στην ανωτέρω δημοσίευση.

Για τα σχετικά έγγραφα ακολουθήστε τους συνδέσμους :

1. Δελτίο Τύπου
  2. Προδιαγραφές
  3. Εφαρμογή καταχώρησης αίτησης
  4. Εξεταστικά κέντρα
  5. Ωρολόγιο πρόγραμμα
  6. Ειδικές περιπτώσεις

Επιλογή ταξ.γραφείου για μετακίνηση ομάδας μαθητών και εκπαιδευτικών στην Αθήνα (2023-24/6)

Για την προγραμματισμένη επίσκεψη ομάδας μαθητών και εκπ/κών στην Αθήνα 17-20/2/2024 συνεδρίασε στις 12/2/2024 η σχετική επιτροπή για την επιλογή τουριστικού γραφείου. Για την απόφαση της επιτροπής δείτε το ΠΡΑΚΤΙΚΟ