Ενημερωτική συνάντηση για γονείς με θέμα: «ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ»

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Μπορεί να πλησιάζουμε στο τέλος της σχολικής χρονιάς, όμως η ευθύνη, τόσο η δική μας όσο και η δική σας απέναντι στα παιδιά μας, δεν έχει χρονικά όρια. Γι’ αυτό μετά από πολύ κόπο και συνεννοήσεις κατορθώσαμε σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων, κ. Σακελλαρίου Μίλτο, να οργανώσουμε στο χώρο του σχολείου μας την Τετάρτη 6-4-2016 και ώρα 18:30, ενημερωτική συνάντηση μαζί σας, με θέμα: «ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ – ΤΡΟΠΟΙ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ»

Είμαστε σίγουροι ότι θα ωφεληθούμε όλοι από αυτή τη συνάντηση και θεωρούμε την παρουσία σας άκρως απαραίτητη.

Σας περιμένουμε!                                                                          Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/2gymsyro/2016/04/04/%ce%b5%ce%bd%ce%b7%ce%bc%ce%b5%cf%81%cf%89%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b7%cf%83%ce%b7-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%b3%ce%bf%ce%bd%ce%b5%ce%af%cf%82-%ce%bc%ce%b5-%ce%b8/