“ΕΠΕΙΓΟΝ – ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022”

ΕΠΕΙΓΟΝ – ΠΡΟΣΟΧΗ

Αξιότιμοι Γονείς-Κηδεμόνες,

Καλησπέρα. Στις 22:33μ.μ. λάβαμε ηλεκτρονικό μήνυμα από τη Διευθύντρια της Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης κ. Κεχαΐδου Χρυσούλα ότι αύριο Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022, τα σχολεία τα οποία θα είναι κλειστά με απόφαση Δημάρχου, δε θα λειτουργήσουν ούτε με τηλεκπαίδευση. Ζητάμε συγγνώμη για την αναστάτωση αλλά δεν ευθυνόμαστε εμείς.

Καλό βράδυ!

“Κλειστά σχολεία στον Δήμο Λαγκαδά και την Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022”

Με απόφαση του Δημάρχου Λαγκαδά κ. Ιωάννη Ταχματζίδη και αύριο Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022, όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε όλες της Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Λαγκαδά θα παραμείνουν κλειστά εξαιτίας των χαμηλών θερμοκρασιών που θα επικρατούν.

Κλειστοί θα παραμείνουν ακόμα οι Παιδικοί και Βρεφονηπιακοί Σταθμοί, τα ΚΔΑΠ, τα ΙΕΚ, καθώς και το Ειδικό Σχολείο Λοφίσκου.

Αναφορικά με τη λειτουργία των σχολικών μονάδων του Δήμου Λαγκαδά την Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022, αναμένεται να υπάρξει νεότερη ανακοίνωση εντός της αυριανής ημέρας

“Ενημέρωση για self test”

Αξιότιμοι Γονείς-Κηδεμόνες,

Καλησπέρα. Κατόπιν ερωτημάτων αναφορικά με το αν πρέπει να κάνουν τα παιδιά σας / μαθητές μας σήμερα Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022 self test, θέτουμε υπόψη σας ότι αν οι μαθητές επιστρέψουν στο σχολείο την Τετάρτη 26 Ιανουαρίου 2022(γεγονός που θα αποφασιστεί από τον Δήμαρχο, οπότε δεν το γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή), θα πρέπει να έχουν ελεγχθεί νωρίτερα με self test. Οπότε καλό είναι, να γίνει σήμερα το self test και να δηλωθεί το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα edupass.gov.gr

Ευχές γι’ ένα όμορφο βράδυ!

“Ενημέρωση για τηλεκπαίδευση στην πλατφόρμα webex – Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022”

Αξιότιμοι Γονείς-Κηδεμόνες,

Καλησπέρα. Μετά την ανακοίνωση του Δήμου Λαγκαδά για την αυριανή ημέρα(Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022), οπότε και τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά, λόγω χαμηλών θερμοκρασιών, παρακαλούμε να ελέγξετε τα e-mail σας, προκειμένου να ενημερωθείτε για την τηλεκπαίδευση στην πλατφόρμα webex. Έχουν αποσταλεί οι σύνδεσμοι των καθηγητών(links) μέσω MySchool. Ισχύει το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της σχολικής μονάδας, καθώς και οι διδακτικές ώρες(διάρκεια) με τις οποίες λειτουργούμε και δια ζώσης.

Καλό βράδυ και καλή δύναμη σε όλους!

“Ανακοίνωση Δήμου Λαγκαδά για την λειτουργία των σχολείων τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022”

ΚΛΕΙΣΤΑ ΑΥΡΙΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΛΑΓΚΑΔΑ ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΩΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΩΝ

Με απόφαση του Δημάρχου Λαγκαδά κ. Ιωάννη Ταχματζίδη, αύριο Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022, όλα τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε όλες της Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Λαγκαδά θα παραμείνουν κλειστά εξαιτίας των χαμηλών θερμοκρασιών που θα επικρατούν.
Κλειστοί θα παραμείνουν ακόμα οι Παιδικοί και Βρεφονηπιακοί Σταθμοί, τα ΚΔΑΠ, καθώς και το Ειδικό Σχολείο Λοφίσκου.
Αναφορικά με τη λειτουργία των σχολικών μονάδων του Δήμου Λαγκαδά την Τρίτη 25 Ιανουαρίου 2022, αναμένεται να υπάρξει νεότερη ανακοίνωση εντός της αυριανής ημέρας.