Κοπή βασιλόπιτας

Την Παρασκευή, 13 Ιανουαρίου 2012, μετά το τέλος της τέταρτης ώρας, πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας για όλα τα τμήματα στην αίθουσα εκδηλώσεων. Οι βασιλόπιτες ήταν φτιαγμένες από τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά. Επίσης, οι μαθητές οι οποίοι βρήκαν το φλουρί κέρδισαν ο καθένας από μία δωροεπιταγή αξίας 15 ευρώ για το βιβλιοπωλείο της Φλώρας. Ιδιαίτερη τιμή για το σχολείο μας υπήρξε η παρουσία του δημάρχου Αίγινας κου Σακκιώτη, του προέδρου της δημοτικής κοινότητας Κυψέλης κου Μπακομήτρου, καθώς και του Πατρός Νεκταρίου που για ακόμα μία χρονιά ευλόγησε το σχολείο μας και μας δίδαξε με τον λόγο του. Αμέσως μετά ακολούθησαν τα επίσημα εγκαίνια της σχολικής βιβλιοθήκης, στα οποία ο Δήμαρχος μας έκοψε την κορδέλα των εγκαινίων.

της Μαρίας Μπόγρη