World Theatre Day

Συγγραφέας: 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ | Κατηγορία Σχολική Ζωή | , στις 12-04-2022

Στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Θεάτρου (World Theatre Day) στις 27 Μαρτίου κάθε χρόνο, οι μαθητές του Στ2 τμήματος του 2ου Δημοτικού Σχολείου έδρασαν ως συγγραφείς, αρθρογράφοι, μεταφραστές, επιμελητές, ζωγράφοι και σκιτσογράφοι, στο μάθημα της Αγγλικής Γλώσσας, για να δημιουργήσουν μια παρουσίαση σχετικά με το Θέατρο και πτυχές της ζωής στην Αρχαία Ελλάδα. Συγχαρητήρια στους μαθητές Βαγγέλη Γ., Σωκράτη Ι., Νίκο Κ., Αθανασία Κ., Χρήστο Κ., Κλέιντι Κ., Αθηνά Κ., Θεοδώρα Λ., Ιωάννα Μ., Αρχοντούλα Μ., Λάζαρο Σ., Χρήστο Τ., Νίκο Τ., Πέτρο Τ., Χρύσα Τ., Γεωργία Χ. για την ολοκληρωμένη παρουσίαση με ενδιαφέροντα κείμενα, πρωτότυπες ζωγραφιές και σκίτσα.

Παρουσίαση-Αρχαίο Θέατρο