Εκμεταλευόμενοι το λαμπερό φθινοπωρινό ήλιο οι μαθητές της Ε τάξης αποφάσισαν να βγουν από την τάξη και να ανανεώσουν τα λουλούδια στο παρτέρι του Σχολείου μας. Έτσι πήραν τα γλαστράκια τους και κάθε παιδί φύτεψε το δικό του λουλούδι το οποίο και ανέλαβε να φροντίζει στη συνέχεια! Μπράβο σε όλους!!

Το ιστορικό ΟΧΙ των Ελλήνων γιορτάσαμε και φέτος στο σχολείο μας. Οι μαθητές της Ε τάξης με τραγούδια, αφηγήσεις ποιήματα και δρώμενα μας μετέφεραν στο κλίμα της εποχής. Μας έκαναν να σκεφτούμε την αξία της ελεύθερης και ειρηνικής διαβίωσης των λαών. Το πρωί της Δευτέρας οι μαθητές των Γ, Δ, Ε και ΣΤ τάξεων συμμετείχαν στον εορτασμό της κοινότητας για την 28η Οκτωβρίου. Έτσι παρακολούθησαν τη δοξολογία και την επιμνημόσυνη δέηση  και πήραν μέρος στην παρέλαση. Μας έκανα υπερήφανους. Και του χρόνου!