ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΜΠΑΖΑΡ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Δεκ 201919

Στο σχολείο μας την Τετάρτη 18/12/2019 στις 18.00μμ πραγματοποιήθηκε η φιλανθρωπική εκδήλωση, που ήταν αφιερωμένη στα άπορα παιδιά και την οποία συνδιοργάνωσαν η Ένωση Γονέων Έδεσσας, ο πολύ δραστήριος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας και η Ακαδημία ποδοσφαίρου ” Ηρακλής” Έδεσσας.
Σε ένας κλίμα γιορτινό, συνοδεία μουσικής, τα παιδιά του σχολείου μας που συμμετείχαν, απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν τα κάλαντα και μετά γονείς και μαθητές χόρεψαν μαζί, παρουσία ορχήστρας!!
Σε όλους προσφέρθηκαν πίτες και γλυκά, ενώ όσοι ήρθαν πρόσφεραν διάφορες σακούλες γεμάτες με τρόφιμα παιχνίδια και διάφορα άλλα πράγματα,που θα δοθούν στα παιδιά και τις οικογένειές τους που τα έχουν ανάγκη.

Παράλληλα λειτούργησε και το χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου μας.

από κάτω από: ΔΡΑΣΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΜΠΑΖΑΡ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ