ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΝΕΡΟΥ

Απρ 201821

Την Τρίτη 17-4-2018 οι μαθητές της Ε΄τάξης με το δάσκαλό τους κ. Πλακιά Ευάγγελο συμμετείχαν στο πρόγραμμα  «Εκπαιδευτικές επισκέψεις στο Βαρόσι Έδεσσας και στο υπαίθριο μουσείο νερού» που διοργάνωσε η κ. Ελισάβετ Φράγκου,  υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων ΠΕ Πέλλας. Πρόκειται για ένα  περιβαλλοντικό-πολιτιστικό μονοπάτι με  διαδρομές στο φρύδι της πόλης για μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης. Το πρόγραμμα στοχεύει στη γνωριμία με την παραδοσιακή συνοικία Βαρόσι Έδεσσας, την ιστορία, τα μνημεία και την αρχιτεκτονική της καθώς και στη γνωριμία με το Υπαίθριο μουσείο νερού, τη βιομηχανική ιστορία της Έδεσσας και την αξία του νερού διαχρονικά και εισηγήθηκε την εκπαιδευτική επίσκεψη.

από κάτω από: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΝΕΡΟΥ