Τιμητική πλακέτα στο Σχολείο από την Περιφέρεια

345267126 629632535313364 2356793624508135111 n
Ημέρα της Ευρώπης σήμερα και η Περιφέρεια Θεσσαλίας οργάνωσε στη Λάρισα εκδήλωση, όπου απονεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες σε σχολεία της Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Θεσσαλίας, που διακρίθηκαν σε Ευρωπαϊκά προγράμματα.
Παραβρέθηκαν εκπαιδευτικοί και μαθητές 25 συνολικά εκπαιδευτικών μονάδων από όλη τη Θεσσαλία στην εκδήλωση βράβευσης της Περιφέρειας Θεσσαλίας – Europe Direct και της Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης.
Την εκδήλωση πλαισίωσαν μουσικά τα σύνολα «Βig Βand» και «Μusic Αrte» του Μουσικού Σχολείου Λάρισας.
Συγχαίρουμε την Περιφέρεια για την πρωτοβουλία της. Ευχόμαστε να γίνει θεσμός, ώστε κάθε χρόνο την Ημέρα της Ευρώπης να οργανώνεται παρόμοια εκδήλωση εκ περιτροπής στις πρωτεύουσες των Περιφερειακών Ενοτήτων Καρδίτσας, Λαρίσης, Μαγνησίας & Τρικάλων.
Την ίδια μέρα πέρα από τη βράβευση σχολείων να βραβεύονται και δημοτικές αρχές που θα έχουν πετύχει έργο μέσα από Ευρωπαϊκά προγράμματα και θα αφορούν την εκπαίδευση.