Η επέτειος του ΟΧΙ

Το Σχολείο μας, την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου, τίμησε την επέτειο του ΟΧΙ με αναφορά στους αγώνες και την αντίσταση των Ελλήνων την περίοδο 1940-44. Έγινε παράδοση σημαίας στο προαύλιο του Σχολείου.
28η Οκτωβρίου
Σημαιοφόρος: Ντούζα Αρμέλα
Παραστάτες: Δεληκωνσταντή Αγγελική, Εμβαλωτής Κωνσταντίνος, Καραΐσκου Μαρία, Κούδα Αναστασία & Παπαδημητρίου Γεωργία Μιχαέλα
25η Μαρτίου
Σημαιοφόρος: Κυρίτσης Δημήτριος
Παραστάτες: Κατσίκας Μάριος, Κροκίδη Ουρανία, Μερντανάι Ραφαέλα, Μόσιος Απόστολος &Στύλα Αθηνά
Η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940 έχει ιδιαίτερη αξία, υπενθυμίζοντας την αντίσταση της πατρίδας μας ενάντια στον φασισμό και τον ναζισμό και τους αγώνες των λαών για τη δημοκρατία και την ανθρώπινη αξιοπρέπεια.
Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου η σημαιοφόρος και οι παραστάτες της σημαίας παραβρέθηκαν στην  Επιμνημόσυνη Δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Ηρώων, στη παραλία του Βόλου.
Η σημαιοφόρος και οι παραστάτες για την 28η Οκτωβρίου
Ο σημαιοφόρος για την 25η Μαρτίου