Συμμετοχή σε Διαγωνισμό Ζωγραφικής για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση»

Στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση, προκηρύσσεται από το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων Μαθητικός Διαγωνισμός, ο οποίος απευθύνεται στους/στις μαθητές/τριες όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας και του εξωτερικού, με θέμα «1821-2021: 200 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ»

Στόχος του διαγωνισμού είναι να προβληθούν οι αξίες και τα ιδανικά της Ελληνικής Επανάστασης και να αναδειχθεί η σημασία της επετείου των 200 ετών από την Ελληνική Επανάσταση.

Η Γ΄ τάξη του Σχολείου μας δημιούργησε ομαδικό έργο.  Υπεύθυνη τη δασκάλα της τάξης  η κ. Παλαιολόγου Κωνσταντία.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στη δασκάλα τους. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον διαγωνισμό.

Εσωτερική Αξιολόγηση του Σχολείου

Η εσωτερική  αξιολόγηση της σχολικής μονάδας αποσκοπεί στη βελτίωση της ποιότητας της εκπαίδευσης μέσω μιας δυναμικής προσέγγισης, η οποία λαμβάνει υπόψη τους στόχους της εκπαίδευσης, τις ιδιαιτερότητες και τις βασικές λειτουργίες του Σχολείου.

Η 1η έκθεση, ας αποτελέσει τον “κώδωνα στα ώτα που κωφεύουν” , ώστε οι εκπαιδευτικοί μαζί με τους/τις μαθητές/τριες να εργάζονται σε ένα περιβάλλον που να ανταποκρίνεται στις εκπαιδευτικές ανάγκες του σήμερα και στο όραμα του Σχολείου.