ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

● Την Τρίτη 17 Μαρτίου 20145 στην αίθουσα Εκδηλώσεων στις 11:00 π.μ. η Ομάδα Υγείας (ιατρός, ψυχολόγος, κοινωνική λειτουργός, νοσηλεύτρια, φυσικοθ/τρια) της ΚΕΚΠΑ-ΔΙΕΚ καλεί τους γονείς σε μια ενημερωτική συνάντηση για θέματα υγείας (π.χ. θέματα διατροφής, αντιμετώπισης αλλεργιών κ.ά) που απασχολούν εσάς και τα παιδιά σας.
● Την Παρασκευή 20 Μαρτίου 2015 στις 11:45 π.μ. θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου του Β΄ Τριμήνου και θα γίνει ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων για την πρόοδο όλων των μαθητών-τριών από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τάξεων των Σχολείων.
● Την Τρίτη 24 Μαρτίου 2015 στην αίθουσα Εκδηλώσεων θα γίνει η σχολική γιορτή για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου από τους μαθητές/τριες της Ε΄ τάξης του 18ου και 29ου Δημ. Σχολείου Βόλου. Ώρα προσέλευσης:8:15 π.μ. Λήξη γιορτής: 10:15 π.μ. περίπου
● Μετά τη λήξη της γιορτής αντιπροσωπία μαθητών της ΣΤ΄΄ τάξης του 29ου Δημ. Σχολείου, εκπροσωπώντας τα Σχολεία της Α/θμιας Εκπ/σης θα καταθέσει στεφάνι στο χώρο του Μνημείου Ηρώων στις 11:00 π.μ.
● Τα Ολοήμερα τμήματα δεν θα λειτουργήσουν.
● Την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015 καλούνται οι μαθητές-τριες (Ε΄& ΣΤ΄ταξης) των 18 ου και 29ου Δημ. Σχολείων που συμμετέχουν στην παρέλαση να βρίσκονται στις 11:00 π.μ. στο χώρο της παραλίας (κοντά στην Αργώ). Μετά το τέλος της παρέλασης των Σχολείων καλούνται οι γονείς-κηδεμόνες να βρίσκονται εγκαίρως στο τέλος της παραλίας (κοντά στο Πανεπιστήμιο) για να παραλάβουν τα παιδιά τους από τους υπεύθυνους γυμναστές.
Από τη Διεύθυνση των 18ου & 29ου Δημ. Σχολείων Βόλου