Η ομάδα του Goalball “Πειρατές” στο σχολείο μας.

Η ομάδα Goalball “Πειρατές” του σωματείου ατόμων με αναπηρία όρασης “Μάγνητες τυφλοί”, ανταποκρινόμενοι στην πρόσκληση των 18ου και 29ου Δημοτικών σχολείων Βόλου, παρουσίασαν το παραολυμπιακό άθλημα που απαιτεί υψηλή τεχνική, δύναμη, ταχύτητα, γρήγορη αντίδραση και εξαιρετικό προσανατολισμό στο χώρο.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν με ενθουσιασμό και γνώρισαν βιωματικά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ένας τυφλός στην καθημερινότητά του.

Ευχαριστούμε την προπονήτρια Βελέντζα Μαρία, τους αθλητές Παναγιώτου Νίκο, Αλεξάνογλου Σταμάτη και Παρίσση Γιώργο, τη γενική γραμματέα του σωματείου “Μάγνητες τυφλοί” και ταμία Ανεστοπούλου Αθηνά και την εθελόντρια βοηθό Χατζηχαραλάμπους Παναγιώτα.

DSC00326

DSC00313

DSC00311

DSC00315

DSC00344

DSC00347

Ευχόμαστε στην ομάδα πάντα επιτυχίες και ευελπιστούμε σε μια μελλοντική συνάντηση.