Γιορτή Λήξης

Η γιορτή λήξης πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 14-6-2024 σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας. Απολαύσαμε:

• Τα Δραματοποιημένα Τραγούδια από την Α’, την Β’, την Γ’ τάξη και την Στ’ τάξη.
  • Το Μουσικό Αφιέρωμα στην Μίμη Πλέσσα από την Δ’ τάξη.
  • Το Θεατρικό «Σαν παλιό σινεμά… αλλιώς» από τους μαθητές της Στ’ τάξης με τη φροντίδα του Συλλόγου Γονέων.
  • Τα Παιχνίδια και  τους Παραδοσιακούς Χορούς από όλες τις τάξεις, καθώς και την παρουσίαση με θέμα την Ολυμπιακή σημαία από την Στ΄τάξη με τη φροντίδα των γυμναστών του σχολείου μας.
  • Ακολούθησε ο Αποχαιρετισμός των Μαθητών της Στ’  και η Απονομή Αναμνηστικών από τον Σύλλογο Γονέων μέσα σε ένα κλίμα συγκινησιακής φόρτισης.
  • Η εκδήλωση έκλεισε με την προσφορά κεράσματος από τον Σύλλογο Γονέων.

Την εκδήλωση παρακολούθησε πλήθος γονέων, συγγενών και φίλων και μας τίμησε με την παρουσία του ο Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Αναστάσιος Θεοδωράκος.

Ευχηθήκαμε στα παιδιά που αποφοίτησαν κάθε επιτυχία και καλή συνέχεια στο ταξίδι της γνώσης και της ζωής. Να μην ξεχάσουν ότι το σχολείο είναι το θεμέλιο πάνω στο οποίο θα χτίσουν τα όνειρά τους. Να συνεχίσουν να μαθαίνουν, να εξελίσσονται και να κυνηγούν τους στόχους τους με πάθος και αποφασιστικότητα.

Καλό Καλοκαίρι!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Καλοκαίρι, Σχ. έτος 2023-2024. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.