Αναστολή λειτουργίας των νηπιαγωγείων και των δημοτικών σχολείων του Δήμου Περιστερίου λόγω καύσωνα

SCHOOL CLOSEDΑγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν απόφασης του Δημάρχου Περιστερίου κ. Ανδρέα Παχατουρίδη, όλα τα σχολεία του Περιστερίου θα παραμείνουν κλειστά την Τετάρτη 12 και την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Κατά συνέπεια, η γιορτή λήξης που ήταν προγραμματισμένη για αύριο το βράδυ, ακυρώνεται.

Σύμφωνα με τα ως τώρα δεδομένα, τυχόν επανεκτίμηση της κατάστασης από την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία θα οδηγήσει σε επανεκτίμηση της λειτουργίας των σχολείων.

Ακολούθως, την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024,  θα παραδοθούν οι βαθμοί του Γ΄ τριμήνου και οι τίτλοι Προόδου / Σπουδών.

Θα ενημερωθείτε άμεσα για οτιδήποτε νεότερο, μέσω e-mail ή/και από την ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Από τη διεύθυνση του σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2023-2024. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.