Επίσκεψη Επαγγελματιών Υγείας στο σχολείο – Έλεγχος εμβολιαστικής κάλυψης των μαθητών μας

vivliarioΣτις 21 Μαΐου 2024 κλιμάκιο της 2ης ΤΟΜΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ επισκέφτηκε το σχολείο μας προκειμένου να ελέγξει την εμβολιαστική κάλυψη του μαθητικού πληθυσμού, στο πλαίσιο δράσεων και παρεμβάσεων προληπτικού χαρακτήρα σε μαθητές σχολικών μονάδων και αναγνωρίζοντας ότι η πρόληψη της νοσηρότητας και θνητότητας από τα λοιμώδη νοσήματα με τους εμβολιασμούς αποτελεί το σπουδαιότερο επίτευγμα του 20ου αιώνα.

Οι γονείς θα ενημερωθούν σε κλειστό φάκελο για το αποτέλεσμα του ελέγχου του Βιβλιαρίου Υγείας (τυχόν εμβόλια που λείπουν κλπ.).

Η δράση αυτή ήταν χωρίς οικονομική επιβάρυνση για τους μαθητές ή το σχολείο και πραγματοποιήθηκε στον χώρο του σχολείου.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2023-2024, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.