Δράση ευαισθητοποίησης – Αλλεργίες

Screenshot 1 240Την Πέμπτη 11 Απριλίου πραγματοποιήθηκε από τις Επισκέπτριες Υγείας της  2ης Τοπικής Ομάδας Υγείας Περιστερίου, κυρίες Κουσάρη Καλλιόπη και Γεωργιοπούλου Αθηνά, μια επιμορφωτική δράση – παρέμβαση ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης των μαθητών και μαθητριών των τάξεων Δ’, Ε’, και ΣΤ’, η οποία έχει εγκριθεί τόσο από το Υπουργείο Υγείας όσο και από το Υπουργείο Παιδείας,  με θέμα «Αλλεργίες στα Παιδιά».

Ήταν μια εξαιρετικά ενδιαφέρουσα δράση και τα παιδιά παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και συμμετείχαν ενεργά με απορίες και ερωτήσεις.

Θέλουμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας προς τη 2η Τ.ΟΜ.Υ. Περιστερίου για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας για την παρουσίαση του προγράμματος στο σχολείο μας.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2023-2024. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.