Εορτασμός των Τριών Ιεραρχών

τρεις ιεράρχεσΣας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 30 Ιανουαρίου, ημέρα εορτασμού των Τριών Ιεραρχών, στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις για την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα Γράμματα και εκκλησιασμός.  Κατά τα λοιπά θα τηρηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των μαθημάτων της ημέρας.

Ειδικότερα:

• Αντιπροσωπεία μαθητών που αποτελείται από μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με την ελληνική σημαία (σημαιοφόρος και παραστάτες 1ης περιόδου) θα μεταβούν στον ιερό ναό του Αγίου Ιεροθέου, για να παρακολουθήσουν τη Θεία Λειτουργία.
  • Στην αίθουσα κάθε τμήματος θα γίνει αφιέρωμα στους Τρεις Ιεράρχες.
  • Στη συνέχεια θα πραγματοποιηθούν τα μαθήματα, τόσο του πρωινού, όσο και του ολοήμερου προγράμματος.
Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2023-2024. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.