Κοινωνική Λειτουργός στο σχολείο μας

Social 2 600Από σήμερα Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 και κάθε Τετάρτη από τις 08:15΄-13:00΄ θα βρίσκεται στο σχολείο μας η Κοινωνική Λειτουργός κ. Σταματία Πίττακα.

Έργο της στο σχολείο είναι η συμβουλευτική υποστήριξη, η ενημέρωση και η ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας. Απευθύνεται σε όλον τον μαθητικό πληθυσμό και στους γονείς που ενδιαφέρονται να λάβουν ενημέρωση και συμβουλευτική στήριξη όσον αφορά στη σχέση γονέα-παιδιού, διαχείριση συμπεριφορών στο σπίτι και στον χώρο του σχολείου, καθώς και σε θέματα που αφορούν στη μαθησιακή πορεία του παιδιού.

Επισυνάπτεται παρακάτω η ενημερωτική επιστολή συνεργασίας και η υπεύθυνη δήλωση – συγκατάθεση του γονέα.

Λήψη: Επιστολή προς γονείς

Λήψη: Δήλωση γονέα/κηδεμόνα

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2023-2024. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.