Επίσκεψη στο εργαστήρι “Ένεκα παιδείας”

δεξιοτήτων

Την Τρίτη 1 Νοεμβρίου οι μαθητές της Β΄ τάξης, στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων με θέμα: “Στον κόσμο των συναισθημάτων”, επισκέφθηκαν το εργαστήρι Τέχνης, Πολιτισμού και Διαδραστικής Μάθησης “Ένεκα Παιδείας” .

Εκεί τα παιδιά, αφού επιβιβάστηκαν στο Τρένο των Συναισθημάτων, ταξίδεψαν στις χώρες:  του θυμού, της λύπης, του φόβου, της χαράς και της αγάπης.

Στο ταξίδι τους αυτό χόρεψαν, τραγούδησαν κι ένιωσαν κάθε συναίσθημα να τους πλημμυρίζει και να τους οδηγεί σε νέες περιπέτειες.

Στο τέλος οι μικροί μαθητές αποβιβάστηκαν από το τρένο γεμάτοι χαρά και πολλή αγάπη για όλα αυτά που είδαν και έμαθαν.

Κατηγορίες: Β τάξη, Εκπαιδευτικές επισκέψεις, Τάξεις. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.