Επίσκεψη στο Καλλιμάρμαρο ΣτάδιοΤΑΔΙΟ

20221024 094936

Ενθουσιασμένοι  επέστρεψαν στο σχολείο τους οι μαθητές της Ε΄ και  ΣΤ΄ τάξης μετά την επίσκεψή τους στο Παναθηναϊκό Στάδιο τη Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2022.

Τα παιδιά παρακολούθησαν εκπαιδευτικό πρόγραμμα από διακριμένους ολυμπιονίκες και πρωταθλητές Ελλάδας το οποίο τους έδωσε την δυνατότητα να περιηγηθούν και να ξεναγηθούν στο χώρο του Σταδίου, να γνωρίσουν την ιστορία του, να περπατήσουν μέσα από το θολωτό υπόγειο πέρασμα που χρησιμοποιούσαν οι αρχαίοι αθλητές εισερχόμενοι στο στάδιο, να επισκεφτούν το μουσείο του Σταδίου, να δουν από κοντά τη συλλογή με τις δάδες λαμπαδηδρομίας απ’ όλες τις Ολυμπιάδες, , και να πάρουν μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες στίβου. Μετά το τέλος των δραστηριοτήτων τους δόθηκαν αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής καθώς και ενημερωτικό υλικό για τους Ολυμπιακούς αγώνες.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και συμμετείχαν με χαρά και ενθουσιασμό στο πρόγραμμα καθώς και στους διοργανωτές του προγράμματος για την άψογη εφαρμογή του.

Κατηγορίες: Ε τάξη, Εκπαιδευτικό λογισμικό, Στ τάξη, Τάξεις. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.