Ανακοίνωση για τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2015, το σχολείο μας θα γιορτάσει την εορτή των Τριών Ιεραρχών. Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά στην ώρα τους. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους καθώς και από τους εκπαιδευτικούς που δεν έχουν διδακτικό έργο το πρώτο δίωρο, θα παρακολουθήσουν τη Θεία λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίου Ιεροθέου. Μετά τη λήξη της Θείας Λειτουργίας, θα επιστρέψουν στο σχολείο και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν. Για τους μαθητές των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄ και Ε΄ τάξεων θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις – δραστηριότητες σχετικά με την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα γράμματα, το πρώτο δίωρο στις τάξεις τους και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν στις 09:40π.μ.

Οι μαθητές του Ολοήμερου θα αποχωρήσουν μαζί με τους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου.

Από τη Διεύθυνση

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχ. έτος 2014-2015. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.