Οι δημιουργίες του Γ2

• Στα πλαίσια του Προγράμματος Κυκλοφοριακής Αγωγής που ανέλαβε το τμήμα μας κατασκευάσαμε με τη μέθοδο του ψηφιδωτού Σήματα Κυκλοφορίας.

Δείτε το στο slideshare.net

• Με αφορμή την ενότητα της Ιστορίας «Ο Ηρακλής», ζωγραφίσαμε τους άθλους του Ηρακλή.

Δείτε το στο slideshare.net

• Στη Μελέτη Περιβάλλοντος ασχοληθήκαμε με τις τροφικές αλυσίδες. Έτσι, φτιάξαμε τις δικές μας τροφικές αλυσίδες, με τη μέθοδο mobile.

Δείτε το στο slideshare.net

• Με αφορμή το κεφάλαιο της Γλώσσας «Το Ηλιακό Λεωφορείο», οι μαθητές κατασκεύασαν το δικό τους λεωφορείο, χρησιμοποιώντας κουτιά από γάλα ή χυμό.

Δείτε το στο slideshare.net

• Στα πλαίσια της ευέλικτης ζώνης, οι μαθητές κατασκεύασαν τη δική τους λαμπάδα για το Πάσχα.

Ο δάσκαλος της τάξης

Καλικαντής Παναγιώτης

Κατηγορίες: Γ τάξη, Γ τάξη, Γ τάξη, Γλώσσα, Ιστορία, Κυκλοφοριακή αγωγή, Μελέτη περιβάλλοντος, Πάσχα, Τάξεις. Ετικέτες: , , , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.