Χορηγοί-Υποστηρικτές του Μαθητικού Συνεδρίου

Χοργηγοί_1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο Κοινωνικών

Εκδοτικοί Οίκοι:

• 24γραμματα εκδόσεις,Λεωφόρος Πεντέλης 77Χαλάνδρι,152 33 1ος όροφοςεμπορικό κέντρο ΕΡΜΕΙΟΝ,address: 24grammatapublisher. Τηλ. επικοινωνίας -fax :+30 21 0612 7074

Βιβλιοπωλεία

Ζαχαροπλαστεία

Πρόγραμμα Εργαστηρίων και Συζήτησης Στρογγυλού Τραπεζιού

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ_Πρωτοβάθμια Εκπ_Εργαστήρια_1ου Μαθητικού Συνεδρίου Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ_Δευτεροβάθμια Εκπ_Εργαστήρι1ου Μαθητικού Συνεδρίου Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών

3cf73e2be2571cb7acb08b9621dc570c

Πρόγραμμα 1ου Πανελλήνιου Μαθητικού Συνεδρίου Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ_Πρόγραμμα 1ου Μαθητικού Συνεδρίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ Δευτεροβάθμια Εκπ_Πρόγραμμα 1ου Μαθητικού Συνεδρίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών

e193c001cf49eeebb4103f362f678134

Ανακοίνωση παράτασης υποβολής παρουσιάσεων

Σας ενημερώνουμε ότι, η προθεσμία υποβολής παρουσιάσεων (p.p.t/p.p.t.x, ψηφιακές αφηγήσεις, βιντεοσκοπημένα μηνύματα, εικαστικές δημιουργίες, poster), παρατείνεται μέχρι την 18η Μαρτίου 2024 και ώρα 14:00 μ.μ.

Οι σχολικές μονάδες (εκτός της πόλης των Ιωαννίνων), θα αναλάβουν την ανάρτηση των  poster  και εικαστικών δημιουργιών   την ημέρα προσέλευσης στο Συνέδριο.

Στοιχεία Εργασιών

Παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες να εντοπίσουν στον επισυναπτόμενο πίνακα Κατάλογος Εργασιών Μαθητικού Συνεδρίου τα στοιχεία της/των εργασίας/σιών που υπέβαλαν  και να ελέγξουν την ορθότητα των στοιχείων που έχουν καταχωρηθεί. Σε περίπτωση λανθασμένης καταχώρησης -και ΜΟΝΟ τότε- να αποσταλούν με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (1synedriokoin.epist@gmail.com ) τα ορθά στοιχεία μέχρι την Κυριακή , 11 Φεβρουαρίου και ώρα 14:00 μ.μ.

Μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου, θα ανακοινωθεί η αποδοχή ή μη της εργασίας σας.

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.

Η Οργανωτική Επιτροπή

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ -ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΠΡΟΣ ΕΕΕΕΚ και ΕΝΕΕΓΥΛ

Για τις σχολικές μονάδες  Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης και ΜΟΝΟ δεν είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία εκπαιδευτικών και μαθητών στο Μαθητικό Συνέδριο .

Απαραίτητη προϋπόθεση να στείλουν  βιντεοσκοπημένη την παρουσίασή τους, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΠΡΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Το 1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών  απευθύνεται  ΚΑΙ σε  μαθητές/τριες  Ε’ και Στ’  Δημοτικού.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι διδάσκοντες/διδάσκουσες ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ(ΠΕ70, ΠΕ06)των συγκεκριμένων τάξεων.