Σχολική ζωή

2023-2024

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κο Γαλατίδη για την προσφορά του σε χαρτικά είδη

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κο Φλώρο για την προσφορά του σε είδη φαρμακείου

Οκτώβριος 2022

• Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την κα Αγγελική Μυλωνά που προσέφερε τα απαραίτητα προκειμένου να επανδρωθεί πλήρως το φαρμακείο του νηπιαγωγείου.

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς για την άψογη συνεργασία τους καθ’όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και ξεχωριστά όλους αυτούς που όλη τη χρονιά βοήθησαν με το δικό τους τρόπο προκειμένου να βελτιώσουν τημαντικές δράσεις της σχολικής μας ζωής.

Συγκεκριμένα τον κύριο Ιωάννη Κόμαρη και την εταιρεία Camelot που για ακόμα μια χρονιά μας χάρισαν γλυκές απολαύσεις στις διάφορες εκδηλώσεις μας,

Τον κύριο Γούλα που πρόσφερε τα γλυκά στην Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση

Το σύνολο των γονέων που ανταποκρίθηκε από καρδιάς στη συλλογή αγαθών για κοινωφελούς σκοπούς.

Το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του 1ου & 4ου νηπιαγωγείου Σίνδου για την αμέριστη συμπαράσταση του καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς και την πολύτιμη βοήθειά τους για την επάνδρωση του νηπιαγωγείου μας με Laptop, έγχρωμο εκτυπωτή και μοκέτες.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον διευθυντή του 1ου δημοτικού Σίνδου κύριου Μωυσή Τσιρίδη για την άψογη συνεργασία του και υποστήριξή  καθώς και την προσφορά ενός Projector.

2021-2022

Kατά τη διάρκεια των προηγούμενων μηνών το Νηπιαγωγείο μας δέχθηκε προσφορές από γονείς νηπίων . Οι προσφορές αυτές έγιναν αποδεκτές με μεγάλο ενθουσιασμό τόσο από το εκπαιδευτικό προσωπικό όσο και από τα ίδια τα νήπια. Ευχαριστούμε ξεχωριστά κάθε ένας από αυτούς για τις γενναιόδωρες προσφορές τους.

• Δεκέμβριος

– Στο πλαίσιο των γιορτών και του εορταστικού κλίματος των Χριστουγέννων, ο  κύριος Κόμαρης Ιωάννης και η εταιρεία Camelot προσέφεραν στα νήπια ζαχαρωτά.

IMG 20211228 082714 1

Σε Χριστουγεννιάτικο κλίμα , ο κύριος Κωστάρας Πέτρος μοίρασε από ένα πακέτο  με χριστουγεννιάτικες χαρτοπετσέτες στα νήπια.

• Ιανουάριος

Η εταιρεία ΕΤΤΛΙ Α.Ε. και ο κύριος Νταβέλης Δημήτρης, δώρισε στο νηπιαγωγείο μας ένα μεταχειρισμένο laptop της εταιρείας προκειμένου να διευκολυνθεί η εκπαιδευτική διαδικασία.

271662917 6957437950964343 7319683699578775862 n 1

Στο πλαίσιο διεξαγωγής του εργαστηρίου δεξιοτήτων ” Δόντια γερά τρώγοντας υγιεινά ” η πιτσαρία La Ricetta και ο κύριος Γαλατίδης Δημήτριος πρόσφεραν το γεύμα της παρασκευής στις 21 Ιανουαρίου .

1 2 1

Ευχαριστούμε το γονέα νηπίου μας κο Αναστασάκη Νικόλαο για την αμέριστη βοήθεια του σε διοικητική εργασία του Νηπιαγωγείου μας που απαιτούσε εξειδικευμένες γνώσεις Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.

• Φεβρουάριος

– Ευχαριστούμε την οδοντίατρο Μυλωνά Αγγελική, μητέρα νηπίου μας που αποδέχθηκε με ενθουσιασμό την πρόσκληση μας και επισκέφθηκε το  νηπιαγωγείο μας προκειμένου να συμμετέχει σε δραστηριότητα του εργαστηρίου δραστηριοτήτων “Δόντια Γερά – Τρώγοντας Υγιεινά”, σχετικά με τη στοματική υγιεινή και την προληπτική ιατρική των δοντιών. Επίσης την ευχαριστούμε και για την οδοντόβουρτσα-δώρο που πρόσφερε στα νήπια μας.

-Ευχαριστούμε την κυρία Εύη Μπλούτσου, εικαστικό και μητέρα νηπίου η οποία με τις σχεδιαστικές της δεξιότητες, βοήθησε στην υλοποίηση δραστηριότητας  του ερευνητικού προγράμματος Erasmus στο οποίο και συμμετέχει το σχολείο μας.

• Απρίλιος

Ευχαριστούμε πολύ τον κύριο Κόμαρη Ιωάννη και την εταιρεία Camelot για την πασχαλινή προσφορά τους (δωροσακούλα) στα νήπια μας που την δέχθηκαν με ενθουσιασμό!

ΠΡΟΣΦΟΡΑ

• Μάϊος

Ευχαριστούμε πολύ τον κύριο Πέτρο Κωστάρα που ομόρφυνε το νηπιαγωγείο μας με τις όμορφες γλάστρες-λάστιχα!

• Ιούνιος

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς του Γιώργου Κόμαρη, Ιωάννη και Δήμητρα  και την εταιρεία Camelot για ακόμη μια φορά για το καλοκαιρινό δώρο – δωροσακούλα που χάρισαν  στα νήπια μας που την δέχθηκαν με ενθουσιασμό!

Σας ευχαριστούμε όλους θερμά !

Με το τέλος του σχολικού έτους , θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα τον πρόεδρο της σχολικής επιτροπής Π.Ε. Δήμου Δέλτα κο Βαλάρη για την διεκπεραίωση της διαδικασίας συντήρησης και βαψίματος των εξωτερικών τοίχων του νηπιαγωγείου.

Πολλά ευχαριστώ στο σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του 1ου και του 4ου Νηπιαγωγείου για την συνεχή στήριξη τους και την αμέριστη βοήθειά τους. Ενδεικτικά αναφέρουμε :

• Την αντικατάσταση των μοκετών του νηπιαγωγείου

• Την αγορά ηχοσυστήματος

• Την αγορά ενός ρομπότ  beabot για τις εκπαιδευτικές μας δραστηριότητες

• Την  αγορά παιδαγωγικού υλικού