Ενδιαφέρουσα έκπληξη περίμενε τους μαθητές του νηπιαγωγείου μας. Η Πυροσβεστική Υπηρεσία Χαλκίδας ανταποκρινόμενη στο αίτημα του σχολείου μας για ενημέρωση των μαθητών και εκπαιδευτικών σε θέματα αντιμετώπισης έκτακτων αναγκών (πυρκαγιάς, σεισμών, πλημμυρών), βρέθηκε κοντά μας. Έγινε επίδειξη και επεξήγηση του εξοπλισμού ενός πυροσβεστικού οχήματος  αλλά και της πυροσβεστικής στολής. Συζήτηση με τους μαθητές για την απόκτηση καλών πρακτικών σε καταστάσεις κινδύνου και έλυσε όλες τις απορίες τους. Τα παιδιά παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον την ενημέρωση. Ευχαριστούμε τους αφοσιωμένους πυροσβέστες, τον  επιπυραγό Κωνσταντίνο  Λιάσκο και τον πυρονόμο   Βασίλη Ταυρή και ανυπομονούμε να τους δούμε ξανά τον επόμενο χρόνο!

1    2

3    4