Επισκέψεις

Την Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου θα παρακολουθήσουμε στο σχολείο, ένα  χριστουγεννιάτικο έργο (κουκλοθέατρο) από την επαγγελματική ομάδα «Ονειροβάτες» με τίτλο «Θαύμα στο χωριό» (ιστορίες των ξωτικών).
Λίγα λόγια για το έργο…
Το  θαύμα στο χωριό είναι μια ιστορία από το σεντούκι των ξωτικών όπου οι άνθρωποι όλοι μαζί φτιάχνουν ένα ανθρωπάκι για να κοσμήσουν το ζαχαροπλαστείο του κυρίου Σωτήρη ο οποίος έμεινε μόνος του εκείνα τα Χριστούγεννα. Ο Άι Βασίλης στέλνει τα ξωτικά του, το ανθρωπάκι ζωντανεύει και το χωριό γιορτάζει ένα μεγάλο θαύμα. Το πνεύμα των Χριστουγέννων έκανε την εμφάνιση του σε εκείνο το μικρό χωριό.
Για την παράσταση θα τηρηθούν όλα τα νόμιμα υγιειονομικά πρωτόκολλα.
σχολικο ετοσ 2021 -2022 (1)-compressed

Θεατρική παράσταση “Ο καλικάντζαρος”

Την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου το νηπιαγωγείο μας παρακολούθησε στο θέατρο Αθήναιον μια όμορφη χριστουγεννιάτικη παράσταση για το νόημα και την ομορφιά της γιορτής των Χριστουγέννων.