Αρχική » 2017 » Σεπτέμβριος

Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2017

Πρόσκληση για συμμετοχή μαθητών Τμήματα Ένταξης

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών που επιθυμούν να παρακολουθήσουν μαθήματα στα Τμήματα Ένταξης, να προσέλθουν το συντομότερο δυνατόν στο σχολείο για να συμπληρώσουν τη σχετική αίτηση. Στα Τμήματα Ένταξης διδάσκονται φιλολογικά μαθήματα, μαθηματικά και φυσική. Για τη συμμετοχή των μαθητών σε αυτά, εκτός από την αίτηση, απαιτείται διάγνωση επίσημου φορέα (ΚΕ.Δ.Δ.Υ.), η οποία μπορεί να προσκομισθεί στο σχολείο μας, όταν θα χορηγηθεί.

Αγιασμός σχολικού έτους 2017-18

Ο Αγιασμός του σχολείου μας θα τελεστεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 και ώρα 9:30 στο προαύλιο του Γυμνασίου.

Στη συνέχεια οι μαθητές θα παραλάβουν τα βιβλία τους, οπότε καλό θα ήταν να έχουν μαζί τις σχολικές τσάντες τους.

Untitled-4_172