Παιδαγωγική και μαθησιακή λειτουργία

Διδασκαλία, μάθηση και αξιολόγηση

Σχέδιο: Ανάπτυξη Συνεργατικών Πρακτικών Διδασκαλίας

Στόχος: Ανάπτυξη συνεργατικών πρακτικών διδασκαλίας από τους εκπαιδευτικούς στο ίδιο γνωστικό αντικείμενο του Προγράμματος Σπουδών.

Διοικητική λειτουργία

Ηγεσία – Οργάνωση και διοίκηση της σχολικής μονάδας

Σχέδιο: Ανάπτυξη και εκσυγχρονισμός της Ιστοσελίδας του Σχολείου

Στόχος: Βελτίωση και αποτελεσματικότερη αξιοποίηση της ψηφιακής υποδομής του σχολείου, με σκοπό την αναβάθμιση της ποιότητας του εκπαιδευτικού έργου και τη διάχυση εκπαιδευτικών πρακτικών.

Επαγγελματική ανάπτυξη εκπαιδευτικών

Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις

Σχέδιο: Ενδοσχολική Επιμόρφωση των Εκπαιδευτικών με την Aξιοποίηση των ΤΠΕ

Στόχος: Βελτίωση της επιστημονικής και παιδαγωγικής κατάρτισης των εκπαιδευτικών μέσα από την αξιοποίηση των ΤΠΕ σε διαδικασίες ενδοσχολικής επιμόρφωσης και αυτομόρφωσης.

Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε εθνικά και ευρωπαϊκά προγράμματα

Σχέδιο: Σχεδιασμός και υλοποίηση εθνικών και ευρωπαϊκών προγραμμάτων

Στόχος: Βελτίωση των επαγγελματικών ικανοτήτων και δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών και της παρεχόμενης εκπαίδευσης μέσω της ανταλλαγής καλών πρακτικών, η ενίσχυση της ευρωπαϊκής διάστασης της εκπαίδευσης καθώς και η ενίσχυση της εξωστρέφειας της σχολικής μονάδας

CC BY-NC-ND 4.0 Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Όχι Παράγωγα Έργα 4.0.