Αρχική » Β' Γυμνασίου » Customs Around the World- B3, B4

Customs Around the World- B3, B4

Τι σημαίνει κουλτούρα; Ποια είναι τα στοιχεία που κάνουν μια χώρα να διαφέρει από τις υπόλοιπες και τι μας φέρνει κοντά; Πως η κουλτούρα επηρεάζει τα έθιμα μιας χώρας και τον τρόπο ζωής μας; Στο πλαίσιο της ενότητας ‘Unity in Diversity’ οι μαθητές των τμημάτων Β3 και Β4 συνεργάστηκαν σε ομάδες, αναζήτησαν πληροφορίες και ετοίμασαν το project ‘Weird Customs Around the World’ παρουσιαζοντας τα πιο παράξενα έθιμα σε όλο τον κόσμο.

What is culture? What makes a country differ and what keeps us united? How culture influences our way of life? The students of Β3 and B4 grade cooperated in teams, searched for information and prepared the project ‘Customs Around the World’ presenting to us the world’s weirdest customs.
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Όλγα Νόβα