Κοινωνικό Μαγαζάκι

Το κοινωνικό μαγαζάκι δημιουργήθηκε το 2021 εντός της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής,εφόσον διαπιστώθηκαν από το εκπαιδευτικό προσωπικό οι αυξημένες ανάγκες των μαθητών σε βασικά είδη που αφορούν την ένδυση τους.
Κατόπιν συνεργασίας της Διοίκησης της σχολής και των Διευθυντών των τεσσάρων ΕΠΑΛ ,του ΕΚ,,του ΙΕΚ και του ΚΕΔΙΒΙΜ που διαθέτει η Σιβιτανιδειος Δημόσια Σχολή απευθύνθηκε έκκληση για συγκέντρωση των απαραίτητων ειδών από το εκπαιδευτικό και διοικητικό προσωπικό της σχολής. Από την κοινωφελή δράση αυτή αποκλείστηκε το μαθητικό δυναμικό για να μην είναι αναγνωρίσιμα τα είδη που παρέχονται.
Για δεύτερη συνεχή χρονιά η λειτουργία της συγκεκριμένης δομής εξυπηρετεί και καλύπτει τις ανάγκες εκατοντάδων μαθητών που προσέρχονται καθόλη την διάρκεια της λειτουργίας του σχολείου και προμηθεύονται ελεύθερα σε αδιαφανής σακούλες τα είδη που χρειάζονται.
Τις θερμές μας ευχαριστίες στην εταιρεία αθλητικών ειδών Body Action ,τον κ.Νικολαο Μπούρα Nick Bouras ,την κα.Μαιρη Μπούρα Mary Boura και τον κ.Πετρο Κελεση Petros Kelesis που μας χορήγησαν 30 κούτες με πληθώρα απαραίτητων ειδών ένδυσης και υπόδησης για τους μαθητές μας.
Για την τεράστια προσφορά της Body Action μπορείτε να δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ…
5.sivitan fort1 768x512 6.synantisi me kathigites
5.sivitan fort3 768x576 6.synantisi me kathigites3