Αρχική » Ανακοινώσεις » ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Σας προσκαλούμε την Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 18.00 στο αμφιθέατρο του ΕΛΜΕΠΑ (είσοδος από την αυλή του σχολείου μας και από την αυλή του Πειραματικού γυμνασίου, όπου και θα μπορείτε να παρκάρετε) σε ενημερωτική συνάντηση με την διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του Σχολείου μας.
Θα συζητηθούν θέματα σχετικά με (α) τη γενικότερη λειτουργία του Σχολείου, (β) τη δομή του προγράμματος σπουδών, (γ) τις ιδιαίτερες διδακτικές απαιτήσεις που υπάρχουν σε συγκεκριμένα μαθήματα. Μετά το πέρας της συνάντησης, θα υπάρχει η δυνατότητα της κατ’ ιδίαν συζήτησης με όποιους καθηγητές/τριες επιθυμούν οι γονείς, ώστε να ενημερωθούν για την μέχρι τώρα απόδοση των παιδιών τους.
Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη και θα χαρούμε πολύ να τα πούμε από κοντά, ιδιαίτερα με τους γονείς της Α τάξης.

19/10/1943: Ο μεταπτυχιακός φοιτητής ʼλμπερτ Σατζ ανακαλύπτει την στρεπτομυκίνη, το πρώτο αντιβιοτικό φάρμακο για την καταπολέμηση της φυματίωσης.