Συμπλήρωση – διόρθωση δικαιολογητικών για εισαγωγή στις ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

Καλημέρα σας.

Σύμφωνα με την προκήρυξη έτους 2020 για την εισαγωγή:

• στα Ανώτατα Στρατιωτικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα (ΑΣΕΙ), και
  • στις Ανώτερες Στρατιωτικές Σχολές Υπαξιωματικών (ΑΣΣΥ), της χώρας,

οι υποψήφιοι/ες έχουν την αποκλειστική ευθύνη να μάθουν αν τα δικαιολογητικά τους έγιναν δεκτά ή όχι και να τα συμπληρώσουν-διορθώσουν, αν απαιτείται.

Επισημαίνεται ότι, η μη αποστολή από τους υποψήφιους των ελλιπών δικαιολογητικών στην ορισμένη ημερολογιακή προθεσμία, αποτελεί αιτία αποκλεισμού τους από τις περαιτέρω διαδικασίες επιλογής.

Εφόσον διαπιστώσουν ότι περιλαμβάνονται στους πίνακες (οι οποίοι ανακοινώθηκαν) θα πρέπει να υποβάλουν τα ελλιπή Δικαιολογητικά έως την Παρασκευή 12 Ιουνίου 2020 και ώρα 24:00.

Η έκδοση τελικής κατάστασης δεκτών υποψηφίων για συμμετοχή στις ΠΚΕ καθώς και του προγράμματος διεξαγωγής των ΠΚΕ (τόπος–χρόνος) θα ανακοινωθούν στους δικτυακούς τόπους των εξεταστικών κέντρων των ΠΚΕ την Τετάρτη 17 Ιουνίου 2020.

Υπενθυμίζω ότι η υπηρεσία μας δέχεται κανονικά το κοινό – ΚΑΤΟΠΙΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.

Τα στοιχεία επικοινωνίας μου παραμένουν τα ίδια.

…………………………………………………………………

Γεώργιος  Ράπτης