Συνεντευξη 2

Οι μαθητές της Γ΄τάξης του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης αποτυπώνουν με χιουμοριστικό τρόπο τα πιο συχνά λάθη που γίνονται κατά τη διάρκεια συνέντευξης για πρόσληψη σε μία θέση εργασίας. Στη συνέχεια δίνουν συμβουλές για την όσο το δυνατό καλύτερη παρουσία κατά τη διάρκεια της συνέντευξης. Το βίντεο δημιουργήθηκε στα πλαίσια του μαθήματος «Επικοινωνία και Δημόσιες Σχέσεις» από τους μαθητές: Διακολιού Έρικα Σοφία, Ζαβόλα Μιχαέλα, Θεοδότου Ιωάννα, Κρητικός Μηνάς, Κερεμιτσή Δήμητρα, Πίκου Ειρήνη και Ρουσσάκη Όλγα και συντονίστρια την εκπαιδευτικό Άννα Αμασόγλου.

Ένα βίντεο που ετοίμασαν οι μαθητές για τα προβλήματα στην επικοινωνία.

Στα πλαίσια του μαθήματος “Επικοινωνία και Δημόσιες Σχέσεις” οι μαθήτριες της τρίτης τάξης του τμήματος Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών, Ζαβόλα Μαρία, Ζαβόλα Νίκη και Μαντινάου Βικτωρία, σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό κ. Άννα Αμασόγλου, μελέτησαν τα προβλήματα στην επικοινωνία και τα αναπαράστησαν με το δικό τους τρόπο σε ένα βίντεο.