Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου

Σήμερα 24 Μαρτίου 2023 γιορτάσαμε την Εθνική Επέτειο της 25 Μαρτίου.

Η υπεύθυνη εκπαιδευτικός κ. Κοντοζίδου Ιωάννα είχε οργανώσει αρχικά ζωντανή σύνδεση με σχολείο της Χίου. Συμμετέχοντας από κοινού στη γιορτή, οι μαθητές μας απήγγειλαν ποιήματα, έδειξαν πως μπορούμε να φτιάξουμε την ελληνική σημαία που ετοίμασε η κ. Ομέρ Χασάν Αϊσέ, με τα χρώματα της Ελλαδας μας- λευκό και μπλε. Τέλος μικροί και μεγάλοι χορέψαμε παραδοσιακούς χορούς υπό την καθοδήγηση της γυμνάστριας μας κ. Αργυροπούλου Ιωάννα.

Στη συνέχεια παρακολουθήσαμε τη θεατρική παράσταση που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές του σχολείου της Χίου και χειροκροτήσαμε όλοι μαζί με ενθουσιασμό.

Αποχαιρετήσαμε τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές από τη Χίο, ευχαριστώντας τους για τη συνεργασία, για την ευκαιρία που μας δόθηκε  να συμμετέχουμε σε μια ξεχωριστή γιορτή και με την υπόσχεση μιας μελλοντικής  συνάντησης και συνεργασίας.

Χρόνια πολλά σε όλους!!!