ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΠΗΣ

Σήμερα  Παρασκευή 16/12/2022 το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση που οργάνωσε για τα ειδικά σχολεία της πόλης μας ο Αντιπεριφερειάρχης της Περιφερειακής Ενότητα Ροδόπης κ. Νίκος Τσαλικίδης.

Έτσι όταν μας καλωσόρισε ο κ. Τσαλικίδης και μας προσκάλεσε, βάλαμε όλοι τα στολίδια που είχαμε φτιάξει στο σχολείο ειδικά για το Χριστουγεννιάτικο αυτό δέντρο, μέχρι που γέμισε και στολίστηκε με αμέτρητα , πολύχρωμα , χειροποίητα δεντράκια , σπιτάκια, μπάλες και χιονονιφάδες. Ο Αϊ Βασίλης χάριζε στους μαθητές από ένα κουτάκι γεμάτο γλυκά καλούδια!

Στη συνέχεια μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου Κομοτηνής έπαιξαν και τραγούδησαν παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα κάλαντα.

Στο τέλος ο κ. Τσαλικίδης δώρισε σε όλα τα σχολεία από ένα κουτί με δώρα.

Η χαρά και το χαμόγελα δεν έφυγαν ούτε μια  στιγμή από τα πρόσωπα όλων μας.

Ευχαριστούμε πολύ τον Αντιπεριφερειάρχη κ. Τσαλικίδη για την πρόσκληση στην εκδήλωση.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως , για ακόμα μία φορά , τον κ. Λυκούδη, πρόεδρο της Εταιρείας ” ΑΣΤΙΚΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ” που φρόντισε για την μετακίνηση μας .

Ευχόμαστε από καρδιάς σε όλους ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ με υγεία και ευτυχία!